Tam sayılarla işlemler oyunu

0 4.451

Matematik dersi 7.sınıf tam sayılarla işlemler oyunu yazımızda 7.sınıf düzeyinde ki öğrencilerimiz için hazırlanmış keyifli oyunları derledik.

7.sınıf tam sayılarla işlemler oyunu

Tam sayılarla işlemler

7.sınıf matematik dersi konularından olan doğal sayılarla işlemler konusuna çalışmak için buraya tıklayabilirsiniz. Konuyu anladıktan sonra yapmanız gereken etkinlikler bulunmaktadır. Bunlar fasiküller, testler veya konu ile alakalı hazırlanmış oyunlar olabilir. Matematik dersi özellikle pekiştirme işlemini sevmektedir. Bu etkinlikleri yapmayıp sadece konu anlatımına çalışırsanız muhtemelen yeterli olmayacaktır. Hatta konu anlatımını yüzde yüz anlasanız bile soru çözümü yapmadığınız için uygulamada sıkıntı yaşayacaksınız. Yani beden dersinde basket atmayı iyi dinleyip gözlemleyebilirsiniz ancak elinize topu alıp atmadan bunu yaparım diyemezsiniz gibi. Örnekleri çoktur. Matematik ödevi sitemizde doğal sayılar ile ilgili hazırlanmış konu anlatımı, fasiküller, etkinlikler, testler ve oyunları bulabilirsiniz. Burada ki yazıda tam sayılarla işlemler oyunu için hazırladığımız oyunlar bulunmaktadır.

Tam sayılarla işlemler kovalamaca

7.Sınıf tam sayılar oyunlarından birincisi tam sayılar ile yapılan işlemler üzerine bir oyundur. Labirent şeklinde düşmandan kaçarak doğru cevabı bulunuz.

Tam sayılarla işlemler açık uçlu sorular

Tam sayılarla işlemler 7.sınıf düzeyinde ki bu oyun 5 adet kapalı kutudan oluşmaktadır. Bireysel oyananabildiği gibi grup etkinliği de yapılabilir.

Uçak kaçmaca tam sayılarla çıkarma işlemi oyunu

7.Sınıf tam sayılarla işlemler konusu ile alakalı yapılmış diğer oyun. Burada öğrenciler tam sayılarla çarpma işlemi oyunu çıkarma, toplama ve bölme işlemlerini pekiştirirler. Oyunda yanlış yanıtlardan kaçıp doğru cevaplı bulutlara ulaşıyoruz.

Açık Uçlu Kartlar

Sayfada bulunan oyunlardan açılmayan problemli olan varsa yorumda belirtebilirsiniz. Oyunlar kullanıcılar tarafından hazırlandığı için silinme gibi durumlar olursa hemen güncellemesini hızlı şekilde yapabiliriz. Oyunlar konu içeriğine uygun bulunmaya çalışılmıştır. Aynı konu için yüzlerce oyun içerisinden öğrenci seviyesine göre ve öğrencinin başarısını artıracak oyunlar tespit edilmiştir. Burada ki tam sayılarla işlemler oyunu worldwall adresinden alınmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert