6.Sınıf Doğal Sayılarla İşlemler Oyunu

0 1.138

Matematik dersi 6.sınıf doğal sayılarla işlemler oyunu yazımızda 6.sınıf düzeyinde ki öğrencilerimiz için hazırlanmış keyifli oyunları derledik.

6.sınıf doğal sayılarla işlemler oyunu

Doğal sayılarla işlemler

6.sınıf matematik dersi konularından olan doğal sayılarla işlemler konusuna çalışmak için buraya tıklayabilirsiniz. Konuyu anladıktan sonra yapmanız gereken etkinlikler bulunmaktadır. Bunlar fasiküller, testler veya konu ile alakalı hazırlanmış oyunlar olabilir. Matematik dersi özellikle pekiştirme işlemini sevmektedir. Bu etkinlikleri yapmayıp sadece konu anlatımına çalışırsanız muhtemelen yeterli olmayacaktır. Hatta konu anlatımını yüzde yüz anlasanız bile soru çözümü yapmadığınız için uygulamada sıkıntı yaşayacaksınız. Yani beden dersinde basket atmayı iyi dinleyip gözlemleyebilirsiniz ancak elinize topu alıp atmadan bunu yaparım diyemezsiniz gibi. Örnekleri çoktur. Matematik ödevi sitemizde doğal sayılar ile ilgili hazırlanmış konu anlatımı, fasiküller, etkinlikler, testler ve oyunları bulabilirsiniz. Burada ki yazıda doğal sayılarla işlemler oyunu için hazırladığımız oyunlar bulunmaktadır.

Doğal sayılarla işlemler test

6.Sınıf doğal sayılar oyunlarından birincisi doğal sayılar ile yapılan işlemler üzerine bir oyundur. Test şeklinde olup 10 sorudan oluşmaktadır.

Doğal sayılarla işlemler çoktan seçmeli sorular

Doğal sayılarla işlemler 6.sınıf düzeyinde ki bu oyun joker ve zaman kullanımı sunmaktadır. Bu oyun 8 sorudan oluşmaktadır. Sorular sürelidir. Hızlı ve dikkatli olmak ayrıcalık kazandıracaktır.

6.Sınıf doğal sayılarla işlemler konusu ile alakalı yapılmış diğer oyun. Bu oyunda 5 sorudan oluşmaktadır. Sorulardan sonra gelen bonuslar ile puan ve zaman alabilirsiniz veya kaybedebilirsiniz.

Sayfada bulunan oyunlardan açılmayan problemli olan varsa yorumda belirtebilirsiniz. Oyunlar kullanıcılar tarafından hazırlandığı için silinme gibi durumlar olursa hemen güncellemesini hızlı şekilde yapabiliriz. Oyunlar konu içeriğine uygun bulunmaya çalışılmıştır. Aynı konu için yüzlerce oyun içerisinden öğrenci seviyesine göre ve öğrencinin başarısını artıracak oyunlar tespit edilmiştir. Burada ki doğal sayılarla işlemler oyunu worldwall adresinden alınmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert