5. Sınıf Matematik Oyunları

5.Sınıf Konu Anlatımları

5. Sınıf matematik oyunları, yeni müfredata uygun olarak derlenmiştir. Eşleştirme oyunları, kutu açma oyunları, test, hızlı olanların daha iyi puanlar kazandığı, rastgele kartlar, anagram, balon patlatmaca ..vb gibi türden çeşitli oyunlar bulunmaktadır.

Okulda ki dersiniz veya sınavlarınızda size yardımcı olacak bu oyunları ödevlerinizde, projelerinizde kullanabilirsiniz. Matematik dersinde görmüş olduğunuz konuyu pekiştirmek için aşağıda ünite ünite listeden bakarak, dilediğiniz oyun sayfasına gidebilirsiniz. Bu oyunlar sayesinde matematik size daha keyifli gelecek ve arkadaşlarınızla online oyun ve ders bir arada olmuş olacaktır. 5. Sınıf oyunları matematik dersi ile alakalı olanlar bu sayfada listelenmiştir..

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı müfredat ve kazanımlarına uygun Matematik 5.Sınıf Oyunlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. İstediğiniz oyuna ünite altlarında ki başlıktan gidebilirsiniz.

5. Sınıf Matematik Oyunları

1. ÜNİTE Doğal Sayılar Oyunları
Doğal Sayılar Oyunları -1
Doğal Sayılarla İşlemler Oyunları -2
2. ÜNİTE Kesirler Oyunları
Kesirler Oyunu
Kesirlerle Toplama ve Çıkarma Oyunu
3. ÜNİTE Ondalık Gösterim, Yüzdeler Oyunları
Ondalık Sayılarda İşlemler Oyunu
4. ÜNİTE Geometrik Kavramlar Oyunları
Geometrik Kavramlar Oyunu
5. ÜNİTE Veri Toplama ve Uzunluk Oyunları
Veri Toplama Oyunları
6. ÜNİTE Alan Ölçme, Geometrik Cisimler Oyunları
Bu sayfada ki bilgiler ile ilgili istek, öneri veya şikayetlerinizi matematikodevibilgi@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

5. Sınıf matematik oyunları sayfasında ki oyunlar wordwall sitesi üzerinden alınmaktadır. Link kırık/oyun hatalı olduğunda oyun sayfası altına yorum yaparsanız değiştirilmektedir.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert