Doğal Sayılarla İşlemler Oyunu

0 1.055

Matematik dersi 5.sınıf Doğal sayılarla işlemler oyunu yazımızda 5.sınıf düzeyinde ki öğrencilerimiz için hazırlanmış keyifli oyunları derledik.

5.sınıf Doğal Sayılarla İşlemler oyunu

Doğal Sayılarla İşlemler Oyunu

5.sınıf matematik dersi konularından olan Doğal Sayılarla İşlemler konusuna çalışmak için buraya tıklayabilirsiniz. Konuyu anladıktan sonra yapmanız gereken etkinlikler bulunmaktadır. Bunlar fasiküller, testler veya konu ile alakalı hazırlanmış oyunlar olabilir. Matematik dersi özellikle pekiştirme işlemini sevmektedir. Bu etkinlikleri yapmayıp sadece konu anlatımına çalışırsanız muhtemelen yeterli olmayacaktır. Hatta konu anlatımını yüzde yüz anlasanız bile soru çözümü yapmadığınız için uygulamada sıkıntı yaşayacaksınız. Yani beden dersinde basket atmayı iyi dinleyip gözlemleyebilirsiniz ancak elinize topu alıp atmadan bunu yaparım diyemezsiniz gibi. Örnekleri çoktur. Matematik ödevi sitemizde Doğal Sayılarla İşlemler ile ilgili hazırlanmış konu anlatımı, fasiküller, etkinlikler, testler ve oyunları bulabilirsiniz. Burada ki yazıda üslü sayılar oyunu için hazırladığımız oyunlar bulunmaktadır.

Eşleştirmeyi Bulma

Oyun eşleştirme oyunu üzerinedir. Üstte bir fotoğraf film şeridi akıyor. Alt tarafta sabit kartlar mevcut. Üst tarafta ki akan şerit durduğu zaman, aşağıdan hangi veri ile eşleşiyorsa aşağıdan o kartı seçmelisiniz. Seçtiğiniz kart doğru olduğunda aşağıdan o kart kalkacaktır. Böylece aşağıda ki kartları başarı ile bitirmiş olacaksınız.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Eşleştirme Oyunu -1
Eşleştirme Oyunu -2
Eşleştirme Oyunu -3
Eşleştirme Oyunu -4
Eşleştirme Oyunu -5

Başarı Sıralamalı Test

Bu oyunumuza bir kullanıcı adı veya ad girerek başlayabilirsiniz. Bireysel ve grup şeklinde oynanan bu oyunu daha çok bireysel oyun olarak adlandırabiliriz. Burada test başladıktan sonra soru cevap şıkları gelecektir. Bu test şeklinde ki oyunun keyifli yerleri bulunmaktadır. Bunlarda yarı yarıya joker, ekstra zaman ve 2 kat skor ile teste renk katmaktadır. Soru cevaplama süreleri belirli bir zamana dayandığı için en kısa sürede tamamlayan liste başından yerini kapmaktadır.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Kutu Açma

Bu konu için hazırlanan bir diğer oyun kutu açma oyunudur. Oyuna başladığınızda kutular karşınıza çıkacaktır. Bir kutuyu açtıktan sonra soru ve cevap şıkları gelmektedir. Her soru için belirli bir süreniz bulunmaktadır. Puan alma olayı yoktur. Onun için bireysel oynanabildiği gibi grup aktivitelerinde kullanılması keyifli olacaktır. Bu oyun başarıya dönük olmadığı için oyuna başlarken bir takma ad veya ad belirtmenize gerek yoktur.

Sayfada bulunan oyunlardan açılmayan problemli olan varsa yorumda belirtebilirsiniz. Oyunlar kullanıcılar tarafından hazırlandığı için silinme gibi durumlar olursa hemen güncellemesini hızlı şekilde yapabiliriz. Oyunlar konu içeriğine uygun bulunmaya çalışılmıştır. Aynı konu için yüzlerce oyun içerisinden öğrenci seviyesine göre ve öğrencinin başarısını artıracak oyunlar tespit edilmiştir. Burada ki doğal sayılarla işlemler oyunu worldwall adresinden alınmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert