6. Sınıf Çarpanlar ve Katlar Oyunu

0 973

Matematik dersi 6. sınıf Çarpanlar ve Katlar oyunu yazımızda 6.sınıf düzeyinde ki öğrencilerimiz için hazırlanmış keyifli oyunları derledik.

6. sınıf Çarpanlar ve Katlar oyunu

6.Sınıf Çarpanlar ve Katlar

6.sınıf matematik dersi konularından olan Çarpanlar ve Katlar konusuna çalışmak için buraya tıklayabilirsiniz. Konuyu anladıktan sonra yapmanız gereken etkinlikler bulunmaktadır. Bunlar fasiküller, testler veya konu ile alakalı hazırlanmış oyunlar olabilir. Matematik dersi özellikle pekiştirme işlemini sevmektedir. Bu etkinlikleri yapmayıp sadece konu anlatımına çalışırsanız muhtemelen yeterli olmayacaktır. Hatta konu anlatımını yüzde yüz anlasanız bile soru çözümü yapmadığınız için uygulamada sıkıntı yaşayacaksınız. Yani beden dersinde basket atmayı iyi dinleyip gözlemleyebilirsiniz ancak elinize topu alıp atmadan bunu yaparım diyemezsiniz gibi. Örnekleri çoktur. Matematik ödevi sitemizde Çarpanlar ve Katlar ile ilgili hazırlanmış konu anlatımı, fasiküller, etkinlikler, testler ve oyunları bulabilirsiniz. Burada ki yazıda üslü sayılar oyunu için hazırladığımız oyunlar bulunmaktadır.

Başarı Sıralamalı Test

Bu oyunumuza bir kullanıcı adı veya ad girerek başlayabilirsiniz. Bireysel ve grup şeklinde oynanan bu oyunu daha çok bireysel oyun olarak adlandırabiliriz. Burada test başladıktan sonra soru cevap şıkları gelecektir. Bu test şeklinde ki oyunun keyifli yerleri bulunmaktadır. Bunlarda yarı yarıya joker, ekstra zaman ve 2 kat skor ile teste renk katmaktadır. Soru cevaplama süreleri belirli bir zamana dayandığı için en kısa sürede tamamlayan liste başından yerini kapmaktadır.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Çoktan Seçmeli Test

Test şeklinde olan bu oyunda soru ve cevap şıkları gelmektedir. Bu oyun daha klasik test şeklindedir. Bonus, joker, ekstra zaman..vs özellikler bu test etkinliğinde bulunmaktadır. Cevap verdikçe bir sonra ki soruya geçen test şeklindedir. Daha seri soru çözmekler için daha uygundur.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Kutu Açma

Bu konu için hazırlanan bir diğer oyun kutu açma oyunudur. Oyuna başladığınızda kutular karşınıza çıkacaktır. Bir kutuyu açtıktan sonra soru ve cevap şıkları gelmektedir. Her soru için belirli bir süreniz bulunmaktadır. Puan alma olayı yoktur. Onun için bireysel oynanabildiği gibi grup aktivitelerinde kullanılması keyifli olacaktır. Bu oyun başarıya dönük olmadığı için oyuna başlarken bir takma ad veya ad belirtmenize gerek yoktur.

Labirent

Labirent şeklinde olan bu oyunda sorunun doğru cevabına gitmek gerekir. Pacman tarzı bir oyundur. Düşmanlara yakalanmadan doğru cevaplara hızlı şekilde gidenler kazanır. Zamana karşı oynanan bir oyundur. Lider sıralamasında yer almak için oyunu en kısa sürede bitirebilmek gerekir. Hız ve bilgi gerektiren bir oyundur.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Köstebek Vurmaca

Seviyeler şeklinde ilerleyen bu oyunda çukurlardan çıkan köstebekleri ne kadar çabuk vurursanız avantajlı durumda olursunuz. Labirent kovalamaca oyununda ki gibi hızlı olanın kazandığı bir oyundur. Köstebekleri vururken yanlış köstebekleri vurmamaya dikkat ediniz.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Sayfada bulunan oyunlardan açılmayan problemli olan varsa yorumda belirtebilirsiniz. Oyunlar kullanıcılar tarafından hazırlandığı için silinme gibi durumlar olursa hemen güncellemesini hızlı şekilde yapabiliriz. Oyunlar konu içeriğine uygun bulunmaya çalışılmıştır. Aynı konu için yüzlerce oyun içerisinden öğrenci seviyesine göre ve öğrencinin başarısını artıracak oyunlar tespit edilmiştir. Burada ki Çarpanlar ve Katlar oyunu worldwall adresinden alınmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert