Bölünebilme Kuralları Oyunu

0 1.127

Matematik dersi 6. sınıf Bölünebilme Kuralları oyunu yazımızda 6.sınıf düzeyinde ki öğrencilerimiz için hazırlanmış keyifli oyunları derledik.

6. sınıf Bölünebilme Kuralları oyunu

6.Sınıf Çarpanlar ve Katlar

6.sınıf matematik dersi konularından olan bölünebilme kuralları konusuna çalışmak için buraya tıklayabilirsiniz. Konuyu anladıktan sonra yapmanız gereken etkinlikler bulunmaktadır. Bunlar fasiküller, testler veya konu ile alakalı hazırlanmış oyunlar olabilir. Matematik dersi özellikle pekiştirme işlemini sevmektedir. Bu etkinlikleri yapmayıp sadece konu anlatımına çalışırsanız muhtemelen yeterli olmayacaktır. Hatta konu anlatımını yüzde yüz anlasanız bile soru çözümü yapmadığınız için uygulamada sıkıntı yaşayacaksınız. Yani beden dersinde basket atmayı iyi dinleyip gözlemleyebilirsiniz ancak elinize topu alıp atmadan bunu yaparım diyemezsiniz gibi. Örnekleri çoktur. Matematik ödevi sitemizde bölünebilme kuralları ile ilgili hazırlanmış konu anlatımı, fasiküller, etkinlikler, testler ve oyunları bulabilirsiniz. Burada ki yazıda üslü sayılar oyunu için hazırladığımız oyunlar bulunmaktadır.

Çoktan Seçmeli Test

Test şeklinde olan bu oyunda soru ve cevap şıkları gelmektedir. Bu oyun daha klasik test şeklindedir. Bonus, joker, ekstra zaman..vs özellikler bu test etkinliğinde bulunmaktadır. Cevap verdikçe bir sonra ki soruya geçen test şeklindedir. Daha seri soru çözmekler için daha uygundur.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Bu test sorularına cevap verirken birden çok yanıt seçmeniz gerekmektedir.

Eşleştirme Sabit

Üst tarafta şerit halinde verilenleri alt taraftakiler doğru eşleştirmeyi bulunuz. Kartları doğru eşleştirmenin yanına sürükleyip bırakabilirsiniz. Bütün kartları dizdikten sonra “Yanıt Gönder” butonu ile kontrol sağlayabilirsiniz.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Sayfada bulunan oyunlardan açılmayan problemli olan varsa yorumda belirtebilirsiniz. Oyunlar kullanıcılar tarafından hazırlandığı için silinme gibi durumlar olursa hemen güncellemesini hızlı şekilde yapabiliriz. Oyunlar konu içeriğine uygun bulunmaya çalışılmıştır. Aynı konu için yüzlerce oyun içerisinden öğrenci seviyesine göre ve öğrencinin başarısını artıracak oyunlar tespit edilmiştir. Burada ki bölünebilme kuralları oyunu worldwall adresinden alınmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert