6.Sınıf Kümeler Oyunu

0 2.277

Matematik dersi 6.sınıf kümeler oyunu yazımızda 6.sınıf düzeyinde ki öğrencilerimiz için hazırlanmış keyifli oyunları derledik.

Bu konuda neler öğreneceğiz :

6.Sınıf Kümeler Oyunu

Kümeler Oyunu

6.sınıf matematik dersi konularından olan kümeler konusuna çalışmak için buraya tıklayabilirsiniz. Konuyu anladıktan sonra yapmanız gereken etkinlikler bulunmaktadır. Bunlar fasiküller, testler veya konu ile alakalı hazırlanmış oyunlar olabilir. Matematik dersi özellikle pekiştirme işlemini sevmektedir. Bu etkinlikleri yapmayıp sadece konu anlatımına çalışırsanız muhtemelen yeterli olmayacaktır. Hatta konu anlatımını yüzde yüz anlasanız bile soru çözümü yapmadığınız için uygulamada sıkıntı yaşayacaksınız. Yani beden dersinde basket atmayı iyi dinleyip gözlemleyebilirsiniz ancak elinize topu alıp atmadan bunu yaparım diyemezsiniz gibi. Örnekleri çoktur. Matematik ödevi sitemizde kümeler ile ilgili hazırlanmış konu anlatımı, fasiküller, etkinlikler, testler ve oyunları bulabilirsiniz. Burada ki yazıda üslü sayılar oyunu için hazırladığımız oyunlar bulunmaktadır.

Kelime Bulmaca

Harflerin arasına gizlenmiş sözcükleri bulma oyunu. Bu oyunda konu ile alakalı kelimeler harflerin içinde gizlidir. Kelimeyi bulduğunuzda bir harfine dokunmanız yeterli olacaktır. Belirli sayıda seçme hakkınız bulunmaktadır. Oyunun sağ üst tarafında kalan haklarınızı görebilirsiniz. Oyunun sol üst köşesinde ise kalan zamanı bildirmektedir. Hızlı olanın kazandığı bir oyundur.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Doğru veya Yanlış

Oyun sol üst tarafında oyun için geçerli süreniz görünmektedir. Sağ üst tarafta oyun belirli bir yanma hakkı veriyorsa can görünür. Yoksa sınırsız canla devam edebilirsiniz. Bazen oyuna müdahale edip belirli sayıda can verebiliyoruz. Sorular hızla akmaktadır. Bundan dolayı yine hız önemlidir.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Sayfada bulunan oyunlardan açılmayan problemli olan varsa yorumda belirtebilirsiniz. Oyunlar kullanıcılar tarafından hazırlandığı için silinme gibi durumlar olursa hemen güncellemesini hızlı şekilde yapabiliriz. Oyunlar konu içeriğine uygun bulunmaya çalışılmıştır. Aynı konu için yüzlerce oyun içerisinden öğrenci seviyesine göre ve öğrencinin başarısını artıracak oyunlar tespit edilmiştir. Burada ki kümeler ile ilgili oyunlar worldwall adresinden alınmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert