7. Sınıf Matematik Oyunları

7.Sınıf Matematik

7. Sınıf matematik oyunları, yeni müfredata uygun olarak derlenmiştir. Eşleştirme oyunları, kutu açma oyunları, test, hızlı olanların daha iyi puanlar kazandığı, rastgele kartlar, anagram, balon patlatmaca ..vb gibi türden çeşitli oyunlar bulunmaktadır.

Okulda ki dersiniz veya sınavlarınızda size yardımcı olacak bu oyunları ödevlerinizde, projelerinizde kullanabilirsiniz. Matematik dersinde görmüş olduğunuz konuyu pekiştirmek için aşağıda ünite ünite listeden bakarak, dilediğiniz oyun sayfasına gidebilirsiniz. Bu oyunlar sayesinde matematik size daha keyifli gelecek ve arkadaşlarınızla online oyun ve ders bir arada olmuş olacaktır. 7. Sınıf oyunları matematik dersi ile alakalı olanlar bu sayfada listelenmiştir..

7.Sınıf Oyunlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. İstediğiniz oyuna ünite altlarında ki başlıktan gidebilirsiniz.

7. Sınıf Matematik Oyunları

-Sayı Tahmin Oyunu
1. ÜNİTE Oyunları
Tam Sayılarla İşlemler Oyunu
Tam Sayılarda Toplama Ve Çıkarma Oyunu
2. ÜNİTE Oyunları
3. ÜNİTE Oyunları
4. ÜNİTE Oyunları
5. ÜNİTE Oyunları
6. ÜNİTE Oyunları
Bu sayfada ki bilgiler ile ilgili istek, öneri veya şikayetlerinizi matematikodevibilgi@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

7. Sınıf matematik oyunları sayfasında ki oyunlar wordwall sitesi üzerinden alınmaktadır. Link kırık/oyun hatalı olduğunda oyun sayfası altına yorum yaparsanız değiştirilmektedir.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert