5.sınıf doğal sayılar oyunları

0 1.743

Matematik dersi 5.sınıf doğal sayılar oyunları yazımızda 5.sınıf düzeyinde ki öğrencilerimiz için hazırlanmış keyifli oyunları derledik.

5.sınıf doğal sayılar oyunları

Doğal sayılar oyunları

5.sınıf matematik dersi konularından olan doğal sayılar konusuna çalışmak için buraya tıklayabilirsiniz. Konuyu anladıktan sonra yapmanız gereken etkinlikler bulunmaktadır. Bunlar fasiküller, testler veya konu ile alakalı hazırlanmış oyunlar olabilir. Matematik dersi özellikle pekiştirme işlemini sevmektedir. Bu etkinlikleri yapmayıp sadece konu anlatımına çalışırsanız muhtemelen yeterli olmayacaktır. Hatta konu anlatımını yüzde yüz anlasanız bile soru çözümü yapmadığınız için uygulamada sıkıntı yaşayacaksınız. Yani beden dersinde basket atmayı iyi dinleyip gözlemleyebilirsiniz ancak elinize topu alıp atmadan bunu yaparım diyemezsiniz gibi. Örnekleri çoktur. Matematik ödevi sitemizde doğal sayılar ile ilgili hazırlanmış konu anlatımı, fasiküller, etkinlikler, testler ve oyunları bulabilirsiniz. Burada ki yazıda doğal sayılar oyunları için hazırladığımız oyunlar bulunmaktadır.

Doğal sayılar basamak değeri

5.Sınıf doğal sayılar oyunlarından birincisi basamak değerleri üzerinden yapılan işlemler üzerine bir oyundur. Test şeklinde olup 9 sorudan oluşmaktadır.

Doğal sayılar okuma oyunu

Doğal sayılar 5.sınıf düzeyinde ki bu oyun okuma ve yazma üzerinedir. Bu oyun 15 sorudan oluşmaktadır. Sorular sürelidir. Hızlı ve dikkatli olmak ayrıcalık kazandıracaktır.

Başarı Sıralamalı Test

Bu oyunumuza bir kullanıcı adı veya ad girerek başlayabilirsiniz. Bireysel ve grup şeklinde oynanan bu oyunu daha çok bireysel oyun olarak adlandırabiliriz. Burada test başladıktan sonra soru cevap şıkları gelecektir. Bu test şeklinde ki oyunun keyifli yerleri bulunmaktadır. Bunlarda yarı yarıya joker, ekstra zaman ve 2 kat skor ile teste renk katmaktadır. Soru cevaplama süreleri belirli bir zamana dayandığı için en kısa sürede tamamlayan liste başından yerini kapmaktadır.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 🙂

Sayfada bulunan oyunlardan açılmayan problemli olan varsa yorumda belirtebilirsiniz. Oyunlar kullanıcılar tarafından hazırlandığı için silinme gibi durumlar olursa hemen güncellemesini hızlı şekilde yapabiliriz. Oyunlar konu içeriğine uygun bulunmaya çalışılmıştır. Aynı konu için yüzlerce oyun içerisinden öğrenci seviyesine göre ve öğrencinin başarısını artıracak oyunlar tespit edilmiştir. Burada ki doğal sayılar oyunları worldwall adresinden alınmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert