Çarpanlar ve Katlar Oyunu

0 1.653

Matematik dersi 8.sınıf Çarpanlar ve Katlar oyunu yazımızda 8.sınıf düzeyinde ki öğrencilerimiz için hazırlanmış keyifli oyunları derledik.

Bu konuda neler öğreneceğiz :

8.sınıf Çarpanlar ve Katlar oyunu

Çarpanlar ve Katlar Oyunu

8.sınıf matematik dersi konularından olan Çarpanlar ve Katlar konusuna çalışmak için buraya tıklayabilirsiniz. Konuyu anladıktan sonra yapmanız gereken etkinlikler bulunmaktadır. Bunlar fasiküller, testler veya konu ile alakalı hazırlanmış oyunlar olabilir. Matematik dersi özellikle pekiştirme işlemini sevmektedir. Bu etkinlikleri yapmayıp sadece konu anlatımına çalışırsanız muhtemelen yeterli olmayacaktır. Hatta konu anlatımını yüzde yüz anlasanız bile soru çözümü yapmadığınız için uygulamada sıkıntı yaşayacaksınız. Yani beden dersinde basket atmayı iyi dinleyip gözlemleyebilirsiniz ancak elinize topu alıp atmadan bunu yaparım diyemezsiniz gibi. Örnekleri çoktur. Matematik ödevi sitemizde Çarpanlar ve Katlar ile ilgili hazırlanmış konu anlatımı, fasiküller, etkinlikler, testler ve oyunları bulabilirsiniz. Burada ki yazıda Çarpanlar ve Katlar oyunu için hazırladığımız oyunlar bulunmaktadır.

Test Soruları

8.Sınıf çarpanlar ve katlar oyunlarından birincisi test şeklinde olup 10 sorudan oluşmaktadır.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 😀

Test etkinliğimizin ikinci oyunu çarpanlar ve asal çarpanlar kazanımlarına uygun testtir. 7 sorudan oluşmaktadır.

Oyuna başlamak için Adınızı giriniz. Takma ad yazabilirsiniz. Sıranızı görmek için gereklidir. 😀

Kutu Açma

Bu konu için hazırlanan bir diğer oyun kutu açma oyunudur. Oyuna başladığınızda kutular karşınıza çıkacaktır. Bir kutuyu açtıktan sonra soru ve cevap şıkları gelmektedir. Her soru için belirli bir süreniz bulunmaktadır. Puan alma olayı yoktur. Onun için bireysel oynanabildiği gibi grup aktivitelerinde kullanılması keyifli olacaktır. Bu oyun başarıya dönük olmadığı için oyuna başlarken bir takma ad veya ad belirtmenize gerek yoktur.

Çarpanlar ve Asal Çarpanlar ile alakalı yapılmış diğer oyun. Bu oyunda 5 kutudan oluşmaktadır. Aynı yukarıda ki oyun şeklindedir.

Sayfada bulunan oyunlardan açılmayan problemli olan varsa yorumda belirtebilirsiniz. Oyunlar kullanıcılar tarafından hazırlandığı için silinme gibi durumlar olursa hemen güncellemesini hızlı şekilde yapabiliriz. Oyunlar konu içeriğine uygun bulunmaya çalışılmıştır. Aynı konu için yüzlerce oyun içerisinden öğrenci seviyesine göre ve öğrencinin başarısını artıracak oyunlar tespit edilmiştir. Burada ki çarpanlar ve katlar oyunu worldwall adresinden alınmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert