5.Sınıf 1.Dönem 2.yazılı

0 1.860
[featured_image]
Download
Download is available until [expire_date]
 • Version
 • Download 1020
 • File Size 0.00 KB
 • File Count 1
 • Create Date Aralık 18, 2023
 • Last Updated Aralık 18, 2023

5.Sınıf 1.Dönem 2.yazılı

5. Sınıf 1. Dönem 2. Yazılı Açık Uçlu Sorular

2023-2024 eğitim öğretim yılı 5. sınıf 1. dönem 2. yazılı sınavı, aralık ayında yapılmaktadır. Sınavda, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden açık uçlu sorular soruldu.

Türkçe dersinden sorulan sorular, öğrencilerin metin anlama, özetleme, yorumlama ve yazma becerilerini ölçmeye yönelikti. Sorular arasında, metinden hareketle sorular, verilen bir konuyu anlatan bir metin yazma, bir şiir veya hikaye yazma gibi sorular yer aldı.

Matematik dersinden sorulan sorular, öğrencilerin zihinden işlem yapma, kesirler, ondalık kesir ve yüzdeler konularını anlama ve uygulama becerilerini ölçmeye yönelikti. Sorular arasında, zihinden toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemleri, kesirlerle ilgili işlemler, ondalık kesirlerle ilgili işlemler ve yüzdelerle ilgili işlemler gibi sorular yer aldı.

Fen Bilimleri dersinden sorulan sorular, öğrencilerin ışık, ses, madde ve enerji konularını anlama ve uygulama becerilerini ölçmeye yönelikti. Sorular arasında, ışıkla ilgili kavramlar, sesle ilgili kavramlar, madde ve özellikleri, enerji türleri ve dönüşümü gibi sorular yer aldı.

Sosyal Bilgiler dersinden sorulan sorular, öğrencilerin ülkemizin tarihi, coğrafyası, ekonomisi ve kültürü konularını anlama ve uygulama becerilerini ölçmeye yönelikti. Sorular arasında, ülkemizin tarihi hakkında sorular, ülkemizin coğrafi özellikleri hakkında sorular, ülkemizin ekonomisi hakkında sorular ve ülkemizin kültürü hakkında sorular yer aldı.

İngilizce dersinden sorulan sorular, öğrencilerin dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçmeye yönelikti. Sorular arasında, verilen bir metni dinleme ve anlama, bir konu hakkında konuşma, verilen bir metni okuma ve anlama ve verilen bir konuyu yazma gibi sorular yer aldı.

Sınava Nasıl Hazırlanmalı?

Sınava iyi hazırlanmak için, dersleri düzenli takip etmek ve konu tekrarları yapmak önemlidir. Ayrıca, sınavda çıkabilecek soruların türlerini ve kapsamını bilmek de faydalı olacaktır. Bu konuda, öğretmenlerin hazırladığı konu anlatımları ve soru bankaları yardımcı olabilir.

Sınava hazırlanırken, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Dersleri düzenli takip edin ve konu tekrarları yapın.
 2. Sınavda çıkabilecek soruların türlerini ve kapsamını öğrenin.
 3. Çıkmış soruları çözün ve hatalarınızı analiz edin.
 4. Zaman yönetimi konusunda kendinizi geliştirin.
 5. Sınavdan önce bol bol dinlenmeye çalışın.

2.Sınav Senaryoları için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert