Motive Edici Karne Görüşleri

0 3.134

Karne görüşleri, öğrencilerin dönem boyunca gösterdikleri akademik ve sosyal performansın değerlendirilmesi ve onlara yönelik öneriler sunulması amacıyla öğretmenler tarafından yazılan kısa ve anlamlı metinlerdir. Motive edici karne görüşleri, öğrencilerin kendilerini tanımalarına, güçlü ve zayıf yönlerini fark etmelerine, motivasyonlarını artırmalarına ve gelecek hedeflerini belirlemelerine yardımcı olur. Bu nedenle karne görüşleri yazarken öğretmenlerin dikkatli ve özenli olması gerekir.

Motive Edici Karne Görüşleri
Motive Edici Karne Görüşleri

Motive edici karne görüşleri yazarken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, öğrencilerin başarı durumuna göre farklılık göstermesidir. Başarılı öğrenciler için karne görüşleri, onların başarılarını takdir etmek, özgüvenlerini artırmak ve daha fazla gayret göstermelerini sağlamak amacıyla yazılmalıdır. Başarısı düşük öğrenciler için karne görüşleri, onların potansiyellerini fark etmelerini, kendilerine güvenmelerini ve çalışma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak amacıyla yazılmalıdır. Karne görüşleri yazarken dikkat edilmesi gereken ikinci nokta, öğrencilerin kişilik özelliklerine ve ilgi alanlarına uygun olmasıdır. Öğrencilerin zayıf ve güçlü yönlerini belirlemek, onlara yönelik özel tavsiyelerde bulunmak ve onları tanıdığınızı hissettirmek karne görüşlerinin etkisini artıracaktır. Karne görüşleri yazarken dikkat edilmesi gereken üçüncü nokta, olumlu ve motive edici bir dil kullanmaktır. Karne görüşleri, öğrencilerin kendilerini değerli hissetmelerini ve geleceğe umutla bakmalarını sağlamalıdır. Bu nedenle karne görüşlerinde eleştiri ve yargılama yerine destek ve teşvik ifadeleri kullanılmalıdır.

Motive edici karne görüşleri

 • Seninle gurur duyuyorum. Bu dönem çok çalıştın ve başarılı oldun. Tatilde kendine iyi bak ve bol bol eğlen. Seni çok seviyorum canım öğrencim.
 • Senin gibi bir öğrenciye sahip olduğum için çok şanslıyım. Derslerindeki ilgin ve gayretin takdire şayan. Umarım ikinci dönem de aynı başarıyı gösterirsin. İyi tatiller tatlım.
 • Sen çok yetenekli ve zeki bir öğrencisin. Karnendeki notların bunu kanıtlıyor. Ama sen daha da fazlasını yapabilirsin. Tatilde kendini geliştirmeye devam et ve yeni şeyler öğren. İyi tatiller sevgili öğrencim.
 • Seninle tanıştığım için çok mutluyum. Sınıfın en neşeli ve enerjik öğrencisisin. Derslerinde de çok başarılısın. Umarım bu neşe ve enerji hep seninle kalır. İyi tatiller güzel yüzlü öğrencim.
 • Senin gibi bir öğrenciye sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Derslerindeki başarın kadar davranışların da çok olgun ve saygılı. Umarım bu başarı ve olgunluk hayatın boyunca seni yalnız bırakmaz. İyi tatiller değerli öğrencim.
 • Sen çok özel ve değerli bir öğrencisin. Karnendeki notların bunu gösteriyor. Ama senin için önemli olan sadece notlar değil. Senin için önemli olan kendini tanımak, hayallerini gerçekleştirmek ve mutlu olmak. Tatilde bunları yapmaya zaman ayır. İyi tatiller sevgili öğrencim.
 • Seninle çalıştığım için çok memnunum. Derslerindeki başarın kadar sınıf içindeki uyumun ve arkadaşlığın da çok güzel. Umarım ikinci dönem de aynı şekilde devam edersin. Tatilde kendine iyi bak ve yeni şeyler keşfet. İyi tatiller canım öğrencim.
 • Sen çok çalışkan ve azimli bir öğrencisin. Karnendeki notların bunun bir sonucu. Ama senin için önemli olan sadece çalışmak değil. Senin için önemli olan eğlenmek, oynamak ve dinlenmek de. Tatilde bunları yapmaya fırsat bul. İyi tatiller tatlım.
 • Seninle tanıştığım için çok mutluyum. Sınıfın en yaratıcı ve zeki öğrencisisin. Derslerinde de çok başarılısın. Umarım bu yaratıcılık ve zeka hep seninle kalır. İyi tatiller güzel yüzlü öğrencim.
 • Sen çok sevimli ve akıllı bir öğrencisin. Karnendeki notların bunu kanıtlıyor. Ama sen daha da fazlasını yapabilirsin. Tatilde kendini geliştirmeye devam et ve yeni şeyler öğren. İyi tatiller sevgili öğrencim.

Daha çok başarı beklediğiniz öğrencileri motive edici karne görüşleri ;

 • Sen çok değerli ve yetenekli bir öğrencisin. Karnendeki notların senin gerçek potansiyelini yansıtmıyor. Ama sen daha iyi olabilirsin. Tatilde kendine güvenmeyi ve çalışmayı öğren. İkinci dönem daha başarılı olacağına inanıyorum. İyi tatiller canım öğrencim.
 • Senin gibi bir öğrenciye sahip olduğum için çok mutluyum. Derslerindeki başarın kadar sınıf içindeki uyumun ve arkadaşlığın da çok güzel. Ama senin için önemli olan sadece bunlar değil. Senin için önemli olan kendini geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek de. Tatilde bunları yapmaya zaman ayır. İkinci dönem daha başarılı olacağına eminim. İyi tatiller sevgili öğrencim.
 • Sen çok sevimli ve akıllı bir öğrencisin. Karnendeki notların bunu göstermiyor olabilir. Ama sen daha fazlasını yapabilirsin. Tatilde kendine iyi bak ve bol bol kitap oku. Kitaplar sana yeni bilgiler ve beceriler kazandıracak. İkinci dönem daha başarılı olacağına inanıyorum. İyi tatiller tatlım.
 • Seninle tanıştığım için çok mutluyum. Sınıfın en yaratıcı ve zeki öğrencisisin. Ama derslerinde bu yaratıcılık ve zekayı gösteremedin. Ama sen daha iyi olabilirsin. Tatilde kendini geliştirmeye devam et ve yeni şeyler keşfet. İkinci dönem daha başarılı olacağına eminim. İyi tatiller güzel yüzlü öğrencim.
 • Sen çok çalışkan ve azimli bir öğrencisin. Karnendeki notların bunun bir sonucu olmadığını biliyorum. Ama sen daha iyi olabilirsin. Tatilde kendine güvenmeyi ve çalışmayı öğren. İkinci dönem daha başarılı olacağına inanıyorum. İyi tatiller sevgili öğrencim.

Motive Edici Karne Görüşleri burada bitmiştir. Sizde beğendiklerinizi yorum yapabilirsiniz. Takdir Teşekkür belge hesaplamasını sitemizden yapabilirsiniz. E-Okul karne görüşlerini mebbis ile girmek için tıklayınız.

Takdir Teşekkür belge hesaplamasını sitemizden yapabilirsiniz.

Matematik başarı belgesi indirmek için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert