LGS Puan Hesaplama

Lgs puan hesaplama

LGS Puan Hesaplama 2022

LGS Puan hesaplama aracı sayesinde yaptığınız denemede ki netler ile tahmini puanınızı hesaplayabilirsiniz. Hesaplama aracı 2022 LGS sınavına uygun şekilde hazırlanmıştır.

LGS Puan Hesaplama

Aşağıda ki hesaplama aracına doğru/yanlış sayılarını girerek hesaplamanızı yapabilirsiniz. Hesaplama aracının alt tarafında puan ve toplam netinizi görebilirsiniz.

Lgs puan hesaplama

LGS ne zaman 2022

8. sınıf öğrencilerinin katılım sağlayacağı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 5 Haziran 2022 Pazar günü yapılacaktır. Birinci oturum saat 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak.

LGS 2022 ne zaman açıklanacak?

LGS sonuçları, 30 Haziran 2022‘de “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri, posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS Sınavı Soru Dağılımı

Sözel bölümden (75 dakika) Türkçe ‘den 20, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nden 10, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ‘ten 10, Yabancı Dil’den ise 10 soru olacak. Sayısal bölüm (80 dakika) Matematik ‘ten 20 ve Fen Bilimlerinden 20 soru sorulacaktır. Toplam 90 soru olacaktır.

LGS Denemeleri

LGS matematik soruları olarak hazırladığımız denemeler sitemizde mevcuttur. Bu denemeleri site üzerinden online olarak çözebilir derecenizi görebilirsiniz. Online LGS denemelerini buraya tıklayıp bulabilirsiniz.